Сите сме одговорни за ЈАВНОТО здравје!

Посебното основно училиште "Иднина" - Скопје ги почитува сите одлуки, насоки и протоколи од страна на Владата на РСМ во состојба на пандемија COVID-19.

Професионална ориентација на учениците од деветто одделение за учебна 2020/2021 година

Почитувани ученици и родители, се ближи крајот на учебната година за учениците од деветто одделене, па често се поставува дилемата каде понатаму?!

Јавен настан ТРИБИНА - „Чекориме отворено кон еврпски трендови за развој на ресурсно училиште“

На 28.03.2019 година во чест на одбележувањето на патрониот празник на училиштето а во соработка со Министерство за образование и наука на Република Северна Македонија и Националното координативно тело за за имплементација на Конвенцијата на ОН за правата на лицата со попреченост беше организиран јавен настан-ТРИБИНА.