Отворени денови во ПОУ ИДнина Скопје

"ОТВОРЕНИ ДЕНОВИ" во периодот од 23.12.2020 до 30.12.2020 година. Посебното основно училиште "Иднина" – Скопје изминатите години овој настан го организираше секоја последна недела во месецот, во централниот објект на институцијата, преку работилници на различни теми наменети за родители, воспитувачи, наставници и соработници. И покрај рестриктивнит

Благодарност до нашите пријатели Интернационално училиште Нова

Поддршката од нашите пријатели - NOVA International Schools / Интернационалното училиште НОВА - значи многу за нашите ученици, родители, наставници!

Новогодишна честитка

Учениците и вработените од ПОУ „Иднина“ ви посакуваат убавите работи од минатата година да траат, а лошите нешта во Новата Година да не се повторат. Секој ден од Новата Година да ви биде исполнет со здравје, љубов, среќа и мир.