Новогодишна честитка

Учениците и вработените од ПОУ „Иднина“ ви посакуваат убавите работи од минатата година да траат, а лошите нешта во Новата Година да не се повторат. Секој ден од Новата Година да ви биде исполнет со здравје, љубов, среќа и мир.

Направи со мене, а не за мене

Се придружуваме на одбележувањето на Меѓународниот ден на лицата со попреченост, 3-ти декември 2019 година.

Заедничка родителска средба

На 25 Октомври 2019 година, реализиравме заедничка родителска средба за сите родители од училиштето со цел запознавање со активностите на Директорот, стручната служба и координаторите во однос на трансформација на училиштето кон Училиште со ресурсен центар.