Упис на првачиња во учебната 2022/23

Почитувани родители, за уписот на првачиња во учебната 2022/23 година може да прочитате повеќе на следниот линк  ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ...

Одбелелжување на Меѓународниот ден на лицата со попреченост - 3ти декември

На 3 декември се одбележува интернционалниот ден на лицата со попреченост. Потсетуваме дека грижата за најранливите е потребна секој ден, цела година. Нека биде ​Ден за сите! Не само денес, туку секој ден од годината.

Ликовна колонија во организација на Супортива

Нашите ученици и оваа година беа дел од Ликовната колонија на Здружението "Супортива".

Благодарност за општествената одговорност и поддршка до Јосиба Протект

Благодарност до Josiba Protect кои ја поддржуваат континуираната едукација на децата со ПОП наспроти здравствената криза.