„1000 Менори“ - Споделуваме светлина во сеќавање на еврејската зедница во Македонија

Проектот „1000 Менори“ е проект чија реализација е поддржана од три македонски училишта, кои во својата дејност го негуваат и образованието на децата со посебни потреби.

Одбелелжување на Меѓународниот ден на лицата со попреченост - 3ти декември

На 3 декември се одбележува интернционалниот ден на лицата со попреченост. Потсетуваме дека грижата за најранливите е потребна секој ден, цела година. Нека биде ​Ден за сите! Не само денес, туку секој ден од годината.

Ликовна колонија во организација на Супортива

Нашите ученици и оваа година беа дел од Ликовната колонија на Здружението "Супортива".