Упис на првачиња во учебната 2021/22

Почитувани родители, за уписот на првачиња во учебната 2021/22 година може да прочитате повеќе на следниот линк  ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ...

РАЗВОЈНО - ЕДУКАТИВНИ СОДРЖИНИ ЗА УЧЕНИЦИ ОД ПОУ „ИДНИНА“ - СКОПЈЕ

Наставниците – специјални едукатори и рехабилитатори од нашето училиште подготвија едукативни содржини прилагодени врз основа на способностите на нашите ученици во електронска форма и линкови од страници на Интернет.

Нашата библиотека-отворен ден за родители

"Родителите наши партнери во воспитно - образовниот процес' - отворен ден за родители - презентација и заедничка работилница 😊

Новогодишна честитка

Учениците и вработените од ПОУ „Иднина“ ви посакуваат убавите работи од минатата година да траат, а лошите нешта во Новата Година да не се повторат. Секој ден од Новата Година да ви биде исполнет со здравје, љубов, среќа и мир.

Направи со мене, а не за мене

Се придружуваме на одбележувањето на Меѓународниот ден на лицата со попреченост, 3-ти декември 2019 година.