Добредојдовте ученици

Драги ученици и родители, во името на сите вработени во ПОУ „Иднина“ - Скопје, Ви посакуваме топло добредојде во новата учебна 2020/2021 годнина. Иако сите знаеме дека оваа година ќе изгледа поразлично, со нетрпение ги очекуваме возбудените и насмеани лица во четврток 1-ви Октомври, на првиот училишен ден. Играта и учењето можат да бидат забавни и кога се придржуваме до мерките за превенција и заштита. Да ги почитуваме правилата за да се заштитиме самите, да го заштитиме нашето семејство и најсаканите наставнички/наставници. Ве очекуваме во четврток, да поченеме да испишуваме нова страница, полна со смеа, игра, другарство и љубов. Од срце Ви посакуваме многу успешна учебна година. ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ...

Нашата библиотека-отворен ден за родители

"Родителите наши партнери во воспитно - образовниот процес' - отворен ден за родители - презентација и заедничка работилница 😊

Новогодишна честитка

Учениците и вработените од ПОУ „Иднина“ ви посакуваат убавите работи од минатата година да траат, а лошите нешта во Новата Година да не се повторат. Секој ден од Новата Година да ви биде исполнет со здравје, љубов, среќа и мир.

Направи со мене, а не за мене

Се придружуваме на одбележувањето на Меѓународниот ден на лицата со попреченост, 3-ти декември 2019 година.

Заедничка родителска средба

На 25 Октомври 2019 година, реализиравме заедничка родителска средба за сите родители од училиштето со цел запознавање со активностите на Директорот, стручната служба и координаторите во однос на трансформација на училиштето кон Училиште со ресурсен центар.