Упис на првачиња во учебната 2021/22

Почитувани родители, за уписот на првачиња во учебната 2021/22 година може да прочитате повеќе на следниот линк  ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ...

Благодариме Алкалоид!

Голема „посебна“ благодарност до нашите пријатели Alkaloid AD Skopje за покажаната општествена одговорност за најранливите групи во време на пандемија.

Благодарност до нашите пријатели Интернационално училиште Нова

Поддршката од нашите пријатели - NOVA International Schools / Интернационалното училиште НОВА - значи многу за нашите ученици, родители, наставници!

Информација за доделување стипендии на деца со попреченост/INFORMACION PËR NDARJEN E BURSAVE PËR FËMIJËT ME AFTËSI TË KUFIZUARA

Фондацијата за образовни и културни иницијативи „Чекор по чекор“, заедно со своите партнери Здружението за промоција и развој на инклузивно општество „Инклузива“ и Здружението за давање услуги на лицата со попреченост „Хендимак“, го реализира Проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“. Проектот, кој е финансиран од Европската Унија и трае

Сите сме одговорни за ЈАВНОТО здравје!

Посебното основно училиште "Иднина" - Скопје ги почитува сите одлуки, насоки и протоколи од страна на Владата на РСМ во состојба на пандемија COVID-19.

Професионална ориентација на учениците од деветто одделение за учебна 2020/2021 година

Почитувани ученици и родители, се ближи крајот на учебната година за учениците од деветто одделене, па често се поставува дилемата каде понатаму?!