Добредојдовте ученици

Драги ученици и родители, во името на сите вработени во ПОУ „Иднина“ - Скопје, Ви посакуваме топло добредојде во новата учебна 2020/2021 годнина. Иако сите знаеме дека оваа година ќе изгледа поразлично, со нетрпение ги очекуваме возбудените и насмеани лица во четврток 1-ви Октомври, на првиот училишен ден. Играта и учењето можат да бидат забавни и кога се придржуваме до мерките за превенција и заштита. Да ги почитуваме правилата за да се заштитиме самите, да го заштитиме нашето семејство и најсаканите наставнички/наставници. Ве очекуваме во четврток, да поченеме да испишуваме нова страница, полна со смеа, игра, другарство и љубов. Од срце Ви посакуваме многу успешна учебна година. ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ...

Благодарност до нашите пријатели Интернационално училиште Нова

Поддршката од нашите пријатели - NOVA International Schools / Интернационалното училиште НОВА - значи многу за нашите ученици, родители, наставници!

Информација за доделување стипендии на деца со попреченост/INFORMACION PËR NDARJEN E BURSAVE PËR FËMIJËT ME AFTËSI TË KUFIZUARA

Фондацијата за образовни и културни иницијативи „Чекор по чекор“, заедно со своите партнери Здружението за промоција и развој на инклузивно општество „Инклузива“ и Здружението за давање услуги на лицата со попреченост „Хендимак“, го реализира Проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“. Проектот, кој е финансиран од Европската Унија и трае

Сите сме одговорни за ЈАВНОТО здравје!

Посебното основно училиште "Иднина" - Скопје ги почитува сите одлуки, насоки и протоколи од страна на Владата на РСМ во состојба на пандемија COVID-19.

Професионална ориентација на учениците од деветто одделение за учебна 2020/2021 година

Почитувани ученици и родители, се ближи крајот на учебната година за учениците од деветто одделене, па често се поставува дилемата каде понатаму?!

РАЗВОЈНО - ЕДУКАТИВНИ СОДРЖИНИ ЗА УЧЕНИЦИ ОД ПОУ „ИДНИНА“ - СКОПЈЕ

Наставниците – специјални едукатори и рехабилитатори од нашето училиште подготвија едукативни содржини прилагодени врз основа на способностите на нашите ученици во електронска форма и линкови од страници на Интернет.