Добродојдовте ученици!

Драги ученици и родители, во името на сите вработени во ПОУ „Иднина“ - Скопје, Ви посакуваме топло добредојде во новата учебна 2020/2021 годнина. Иако сите знаеме дека оваа година ќе изгледа поразлично, со нетрпение ги очекуваме возбудените и насмеани лица во четврток 1-ви Октомври, на првиот училишен ден.

Играта и учењето можат да бидат забавни и кога се придржуваме до мерките за превенција и заштита. Да ги почитуваме правилата за да се заштитиме самите, да го заштитиме нашето семејство и најсаканите наставнички/наставници. Ве очекуваме во четврток, да поченеме да испишуваме нова страница, полна со смеа, игра, другарство и љубов. Од срце Ви посакуваме многу успешна учебна година.

Предновогодишна работилница со родители

Неработни денови оваа година

Vivamus eu libero vehicula, tempus erat eu, condimentum turpis. Cras ex tellus, convallis nec dictum eu, rutrum id leo. Nulla ac felis ut elit rutrum placerat sed eu justo. Fusce turpis elit, vulputate ut urna a, tempus commodo nunc.

Приредба за децата со аутистичен спектар на нарушување

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec eget erat auctor, dapibus est vel, consequat ex. Fusce maximus ac massa ac bibendum. Nunc eu blandit augue. Nam efficitur in tortor id commodo. Nunc dictum nec magna id efficitur. Sed placerat lobortis lacus eget varius. Donec ut nisl nec massa malesuada viverra.