Упис на првачиња во учебната 2021/22

Почитувани родители, за уписот на првачиња во учебната 2021/22 година може да прочитате повеќе на следниот линк  ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ...

Известување

Почитувани,Врз основа на добиено известување од Министерство за образование и наука согласно Календарот за организација на работата на основните училишта за учебната 2020/2021 година, второто полугодие започнува на 21.01.2021 година. Воедно, Ве известуваме дека наставата во ПОУ„Иднина“ Скопје се организира согласно Планот за одржување на наставата

„1000 Менори“ - Споделуваме светлина во сеќавање на еврејската зедница во Македонија

Проектот „1000 Менори“ е проект чија реализација е поддржана од три македонски училишта, кои во својата дејност го негуваат и образованието на децата со посебни потреби.

Одбелелжување на Меѓународниот ден на лицата со попреченост - 3ти декември

На 3 декември се одбележува интернционалниот ден на лицата со попреченост. Потсетуваме дека грижата за најранливите е потребна секој ден, цела година. Нека биде ​Ден за сите! Не само денес, туку секој ден од годината.

Ликовна колонија во организација на Супортива

Нашите ученици и оваа година беа дел од Ликовната колонија на Здружението "Супортива".

Благодарност за општествената одговорност и поддршка до Јосиба Протект

Благодарност до Josiba Protect кои ја поддржуваат континуираната едукација на децата со ПОП наспроти здравствената криза.