Платформа за е - настава и ресурси за учење од далечина

Насоки за реализација на наставата за време на COVID-19

Новогодишна честитка

Учениците и вработените од ПОУ „Иднина“ ви посакуваат убавите работи од минатата година да траат, а лошите нешта во Новата Година да не се повторат. Секој ден од Новата Година да ви биде исполнет со здравје, љубов, среќа и мир.

Направи со мене, а не за мене

Се придружуваме на одбележувањето на Меѓународниот ден на лицата со попреченост, 3-ти декември 2019 година.

Заедничка родителска средба

На 25 Октомври 2019 година, реализиравме заедничка родителска средба за сите родители од училиштето со цел запознавање со активностите на Директорот, стручната служба и координаторите во однос на трансформација на училиштето кон Училиште со ресурсен центар.

Јавен настан ТРИБИНА - „Чекориме отворено кон еврпски трендови за развој на ресурсно училиште“

На 28.03.2019 година во чест на одбележувањето на патрониот празник на училиштето а во соработка со Министерство за образование и наука на Република Северна Македонија и Националното координативно тело за за имплементација на Конвенцијата на ОН за правата на лицата со попреченост беше организиран јавен настан-ТРИБИНА.

Предновогодишна работилница со родители

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec eget erat auctor, dapibus est vel, consequat ex. Fusce maximus ac massa ac bibendum. Nunc eu blandit augue. Nam efficitur in tortor id commodo. Nunc dictum nec magna id efficitur.